Cyberdog

Kategorie projektu - D

David Černý, Ing. arch. Tomáš Císař firma

Místo realizace

Seydlerova 2835/4, Praha 5, 158 00

Investor

Trigema a.s., Explora Business Centre Jupiter, Bucharova 2641/14, Praha 5, 158 00

Dodavatel

Trigema a.s., Explora Business Centre Jupiter, Bucharova 2641/14, Praha 5, 158 00

Datum dokončení projektu

Listopad 2018

Idea projektu

Centrum je založené na myšlence technologického pokroku 21. století. Ukazuje, kam společnost směřuje. Tedy k novým technologiím, jako jsou např. i robotizace a automatizace. Objekt současně dotváří celý veřejný prostor u stanice metra Nové Butovice, kde je již také technologicky zaměřená socha D. Černého Trifot nebo galerie moderní fotografie Czech Photo Centre.

Popis projektu

Cyberdog je objekt složený ze tří částí, přední část je dvoupodlažní, složená ze dvou nad sebou umístěných objektů, třetí část tvoří zázemí provozu. Objekt svým tvarem připomínají psa, odtud název Cyberdog. Objekt má celkovou kapacitu přes 40 míst. V přízemí je to zhruba 25 a v prvním patře 20 míst.

Technické informace

Vnější fasádu tvoří nerezové plechy, jež jsou osazeny na ocelovém roštu. Hlavní informační plochu centra představuje prosklená fasáda ve druhém patře, která je osazena speciální fólií, díky níž lze projekci sledovat jak z venkovních, tak i vnitřních prostor. Uvnitř tvoří Cyberdog veřejný prostor vinárny, včetně robotického pracoviště značky Kuka Robotics a vozíkové dráhy. Prostřednictvím aplikace ve smartphonu nebo zapůjčených tabletech si může návštěvník objednat víno, další nápoje, ale i třeba teplou kuchyni. Vozíková dráha rozváží objednané víno a další občerstvení k jednotlivým stolkům umístěným v obou patrech objektu. Platby probíhají elektronicky prostřednictvím platebních bran. Vedle toho je samozřejmě možné platit i hotově u obsluhy vinárny.