Architecture

OAK ALLEY

David Dubáň
SUŠ a SUPŠ Hodonín
Czech Republic

Project idea

Mým cílem bylo navrhnout rodinný dům tak, aby byl co nejvíce vzdušný s maximálně možným vyžitím prostoru. Jelikož první nadzemní podlaží nerozdělují žádné stěny, snažil jsem se prostor rozčlenit pomocí různých úrovní podlahy. Například tak, že z kuchyně se do obýváku
schází po třístupňovém schodišti.

Project description

Rodinný dům OAK ALLEY, je stavba určena pro čtyřčlennou rodinu. Půdorysem domu jsou dva obdélníky . V 1.NP se nachází technická místnost, toaleta a garáž, z jež vedou protipožární bezpečnostní dveře přímo do kuchyně. Dále se zde nachází jídelnou a obývací pokoj, z kterého je přímý vstup na terasu. V podkroví jsou dva dětské pokoje, ložnice, koupelna a šatna. Dům je zastřešen sedlovou střechou, doplněnou střešními okny VELUX GGL INTEGRA.

Technical information

Střešní krytinu tvoří titanzinkový plech, který se táhne i přes severní a jižní obvodové stěny. Exteriér je ošetřen hrubou vápennou omítkou bílé barvy a v určitých místech dřevěným obkladem.

Documentation

Show PDF 1

Copyright © 2022 INSPIRELI | All rights reserved. Use of this website signifies your agreement to the Terms of Use, Privacy Policy, and use of cookies.