Architecture

DOUBLE CUBE

Marek Štěpánek
Střední průmyslová škola stavební - SPŠS České Budějovice
Czech Republic

Project idea

Mojí hlavní myšlenkou při tvorbě tohoto rodinného domu, bylo vytvořit takový rodinný dům, který zaujme na první pohled nejen svým dispozičním řešením, ale také vzhledem. Rodinný dům DOUBLE CUBE vyzařuje svým moderním a originálním vzhledem s velkými prosklenými, efektně umístěnými plochami, které zajišťují dokonalé proslunění místností. Nechybí zde ani venkovní terasa.

Project description

Objekt je řešen jako dvoupodlažní rodinný dům s podkrovím a suterénem, kde se kombinuje plochá střecha s pultovou. Suterén je možný využít například jako hernu, či jako vinárnu. První nadzemní podlaží plní funkci společenskou, ale je zde umístěna ložnice pro větší komfort rodičů. Podkroví plní funkci odpočinkovou. Po vstupu do zádveří navazuje velký obytný prostor, orientovaný na jižní a západní stranu. Obytný prostor je spojený s kuchyní a je propojený pomocí velkých prosklených dveří s venkovní terasou. V severovýchodní části je umístěná ložnice spojená se šatnou, na jihovýchodě se nachází pokoj pro hosty a na jihu technická místnost a koupelna s WC.

Technical information

Do podkroví se dostaneme po jednoramenném schodišti. Pro ještě dokonalejší proslunění je zde umístěno šest solárních kyvných střešních oken VELUX INTEGRA s dálkovým ovládáním. Nalezneme zde dva dětské pokoje orientované na jih, koupelnu s WC orientovanou na severovýchod a šatnu.

Documentation

Show PDF 1

Copyright © 2022 INSPIRELI | All rights reserved. Use of this website signifies your agreement to the Terms of Use, Privacy Policy, and use of cookies.